Aj okná môžu mať vlastný príbeh

Aj okná môžu mať vlastný príbeh

Za oknom jeseň, pred dverami zima a v hlave túžba urobiť náš domov krajším. Alebo sa o to aspoň pokúsiť. Ak to máte podobne, nechajte sa inšpirovať jednoduchou tvorivou aktivitou. Pri nej si mozog krásne oddýchne (odskúšané), takže odporúčam aj ako terapiu proti jesennej melanchólii. 🙂 Ak už máte uvarený teplý čaj a vyhradenú aspoň pol hodinku tvorivého realizovania sa, môžeme začať. 🙂

Ešte predtým si však odbehnite do papiernictva a poproste si fixu s tekutou kriedou (takou, akou píšu na výklady obchodov). Ja preferujem bielu – vynikne pekne zvlášť večer na tmavom pozadí, ale na trhu sú rôzne farby, ktoré môžu byť vášmu srdcu aj oku milé.

Foto: Autor

Postup je viac ako jednoduchý a zvládnu ho s vami vytvoriť aj šikovné detské rúčky. Jednoducho pretrepte fixu, vyhliadnite si to pravé okno (či zrkadlo) na skrášlenie a začnite maľovať. Motív vášho dielka môže závisieť od ročného obdobia, ale hlavne vašej nápaditosti (či pinterestu 🙂 ). Ak vám pokus nevyjde podľa predstáv na prvýkrát, žiaden strach. Fixa sa dá z okna ľahko zmazať obyčajnou hygienickou vreckovkou. Môžete teda kresliť a upravovať do zbláznenia (prípadne vypísania fixky 😉 ).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *