Aby pod stromčekom bolo plno…radosti

Aby pod stromčekom bolo plno…radosti

Aj vy už máte plnú hlavu Vianoc? Niektorí sa ich nevedia dočkať a ďalší sa nevedia dočkať ich konca a návratu od zhonu k normálu. Každopádne, ako sa nastavíme, tak tento výnimočný čas prežijeme. Advent – očakávanie je výborným prostriedkom ako Vianoce neprepásť.

Neviem, či aj u vás fungovala v detstve tradícia adventných kalendárikov s čokoládkami. Pamätám si, že pre mňa to bola vždy radosť (a zvedavosť) otvoriť ďalšie okienko a zistiť, čo sa v ňom skrýva. Horšie to už bolo s delením čokoládky na 8 častí, keďže som z veľkej rodiny. 🙂 Avšak – aj to malo veľký zmysel. Učilo nás to deliť sa.

Nedávno som na internete zaregistrovala krásnu výzvu do ktorej pozývam aj vás. Celá rodina sa môže stať jedným veľkým adventným kalendárom. Ako na to?

Foto: Pinterest

Vyhraďte si doma jednu krabicu na tento účel (môžete ju aj oblepiť pekným baliacim papierom, prípadne ju deti môžu vyzdobiť fixkami alebo ľubovoľným kreatívnym materiálom 🙂 ). Každý deň od začiatku adventu sa môžete zrieknuť jednej veci, ktorú nepotrebujete (alebo naopak milujete :)) a vložiť ju do krabice. Môže to byť dobrá kniha, keksík, vareška, hrnček, pero, šampón, čaj… čokoľvek. Na Štedrý deň nájdete krabicu plnú vecí, ktorú môžete zabaliť a venovať niekomu pod stromček. Či už s ňou zájdete do detského domova, na charitu alebo si spomeniete na niekoho, kto žije v núdzi alebo sám je na vás. Myslím, že ten pocit, kedy obdarujete niekoho, kto to ani nečaká vám vynahradí aj radosť z očakávania, čo pod stromčekom nájdete vy. Alebo na to celkom zabudnete. A ak si vybudujete s deťmi takúto tradíciu, možno sa vyhnete písaniu dlhého listu Ježiškovi, a namiesto toho vytvoríte zoznam, čoho sa tento vzácny mesiac vzdáte. Čo myslíte? Rastie radosť rozdávaním? 🙂

Urobiť radosť sa dá niekedy jednoducho 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *