Žiť či nežiť, to je otázka…

Žiť či nežiť, to je otázka…

Túto nedeľu sa chystáme na Národný pochod za život. Ale nemýľte sa, nie žeby sa mi chcelo cestovať 300 km s tromi deťmi, hľadať parkovanie v preplnenej Bratislave, 2 hodiny sa krokom prechádzať v dave neznámych ľudí aj s naším najmladším uzlíčkom nervov, ktorému sa práve prerezávajú zuby. Nič z toho sa mi veru nechce, no je to pre mňa tak dôležité, že tam ísť musím.

Nedávno sme s manželom pozerali náš obľúbený historický seriál. Hlavný hrdina sa s plným nasadením zasadzoval za zrušenie otroctva v anglickom parlamente. Jeho prejav sa však nestretol s veľkým ohlasom. Aké úbohé, vzdychla som si. Ako si niekto mohol vôbec myslieť, že čierni ľudia sú primitívne tvory určené len na fyzickú prácu? Dnes nepotrebujeme vedecké štúdie na vyvrátenie tohto poľutovaniahodného tvrdenia. Postačí nám zdravý rozum.

Prajem si, aby sme sa už neodvolávali na vedcov, ktorí sa mimochodom aj tak všetci nikdy nezhodnú. Prajem si, aby sme sa v otázke ochrany nenarodených detí pýtali skôr sami seba- čo si vlastne o tom myslím ja?

Od kedy je človek človekom?

Je potrebné ho chrániť (zákonom), ak to nedokážu jeho vlastný rodičia?

Verím, že ak si nájdete chvíľku čas na premýšľanie, dopátrate sa k zaujímavým odpovediam.

Foto: pravda.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *