Milá mama, máš sa rada?

Milá mama, máš sa rada?

Tak nejako by sa mohlo začínať cvičenie v šlabikári. Ťažká to otázka. Mať sa rád je dosť ťažké aj bez materstva. Ale s ním je to o to väčšia výzva.

Na Deň matiek zvyknú deti ďakovať (tie predtým takto slušne vychované) svojim maminkám za život a podobne. Ja by som ale navrhovala aby to bola obojstranná ďakovačka . Tak teda: Ďakujem ti dieťa moje, že si a že mi pomáhaš obrusovať môj charakter. Ďakujem, že veci, ktorým sa vraví „kedy už konečne“ (začne chodiť, vyjdú všetky zuby, prestane vyťahovať odpadky z koša, nehodí celú rolku toaleťáka do záchoda, umyje po sebe riad, bude vedieť napísať kobyla s ypsilonom, nebude nahlas prdieť v MHD…) sú kľúčové v tejto mojej premene z kukly na motýľa a nepreskočila by som ich v tom tvojom vývine. Ach, ja pochabá matka, nech už mi neujde ani chvíľka tvojho ešte krátkeho života pozemšťana, lebo bez teba by som ostala rozmaznanou egocentričkou (alebo si kúpila psa a možno ho začala aj obliekať).

Materstvo. To ťa zmení. A preto milé čerstvo matky aj koučky-matky, budúce matky aj prastaré mamy – majte sa rady. Deti vás milujú aj strapaté a s fľakom na tričku (nie od make-upu ale kečupu). Vedzte, že duchovne rastiete ako rastú vaše (či susedove v noci ukričané) deti. A preto si dnes zaslúžia o jedno silné objatie naviac.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *