Hlavu hore, dievča!

Hlavu hore, dievča!

Nemyslím to obrazne, ale doslovne. Už istú dobu chodievam na rehabilitácie, pretože mám problémy s chrbticou. Počas jednej z nich som sa mala poprechádzať po telocvični. Fyzioterapeut s humorom skonštatoval, že keby chodil ako ja, tiež by tu dnes bol ako pacient. Dostala som teda domácu úlohu. Chodiť stále so zdvihnutou hlavou.

Vyšla som z nemocničného areálu nacvičújúc si svoju novú chôdzu. Nebolo to vôbec ľahké, nútilo ma to spomaliť. Už po krátkej chvíli sa ozvali bolesti chrbta zo správneho držania tela, no väčším prekvapením bolo pre mňa to, čo som videla. So záujmom som si obzerala tváre ľudí. Nikto si ma samozrejme nevšímal, pretože väčšina z nich sa pozerala do zeme. Premýšľala som, či ich čaká nejaké nepríjemné vyšetrenie, alebo operácia. Zo zachmúrených tvári sa toho dalo čítať veľa a zrazu mi, títo náhodní okoloidúci, už vôbec neboli ľahostajní.

Za dvojnásobne dlhý čas som dorazila na autobusovú zastávku. Stála som na tom mieste už nespočetne veľa krát, no dnes ma prekvapil úchvatný výhľad na okolité kopce. Neveriacky som pokrútila hlavou. Ako je možné, že som si to nikdy predtým nevšimla?!

Vôbec si netrúfam odhadnúť, koľko vecí ešte objavím, keď nebudem zahľadená do seba alebo do svojho smartfónu. Ale určite sa to chystám zistiť! A nielen kvôli svojej chrbtici…

Poďte a pozrite na diela Pánove, aké úžasné veci vykonal na zemi. Ž 46, 9

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *